seo" data-max-rows="2">

Wkrocz do branży blogów dzięki WordPress

Jeśli masz bloga dowolnej wielkości lub chcesz utworzyć dużego bloga, ten artykuł jest dla Ciebie.

Proste narzędzie do zarządzania przepływem treści

Czy pracujesz w WordPress i masz kilku autorów lub innych, którzy zarządzają treścią Twojego bloga? Wypróbuj wtyczkę EditFlow dla WordPress zamiast bawić się arkuszami kalkulacyjnymi i Dokumentami Google. EditFlow to wtyczka, która pozwala robić rzeczy, które są widoczne tylko dla edytorów, na przykład. Tylko redaktorzy mogą zobaczyć komentarz. Możesz prowadzić dialog bezpośrednio w poście! Oferuje kalendarz z możliwością przeszukiwania i sortowania, który umożliwia przeglądanie wszystkich artykułów, które zostały łatwo napisane. Na pasku bocznym możesz publikować „potrzebuje zdjęć” i innych komentarzy, aby zarządzać przepływem treści.

Czy jest już za późno na rozpoczęcie blogowania?

Jako nowy bloger możesz myśleć, że jest za późno. Możesz pomyśleć, że inni odnoszący sukcesy blogerzy są zbyt daleko do przodu. Każdy może rozwinąć głos podczas blogowania. Ludzie, którzy zaczynają blogować, nie spóźniają się. Jest z pewnością bardziej przeciążony i jest o wiele więcej blogów, ale to otwiera możliwości nawiązywania kontaktów i szybszego rozwoju. Chociaż wiele osób bloguje dzisiaj, nie ma nikogo, kto miałby dokładnie takie same doświadczenia, historie, umiejętności i perspektywy. Użyj tego, co masz, jest wyjątkowy. To świetny sposób na wejście do branży blogów.

Techniki przyciągania i motywowania odwiedzających blog

Redakcja, która trafia do udanego bloga, jest inna. Przez większość czasu odnoszący sukcesy redaktorzy blogów publikują biuletyn co tydzień (czwartki lub piątki) z poradami na weekend. Z zespołem autorów i kilkoma autorami gościnnymi codziennie publikowane są dwa oryginalne artykuły. Kontakt z jak największą liczbą sieci społecznościowych zajmuje dużo czasu. Aby odnieść sukces, musisz zaplanować i zaplanować swoje zasoby. W ciągu tygodnia zwykle pojawia się „wyzwanie” dla odwiedzających na wynos i bazujące na samouczkach wydanych wcześniej w tym tygodniu.

Model blogowania:

Zainspirowani ludzie chętniej czytają tutoriale. Jednym z kluczowych czynników sukcesu unikalnego bloga jest udany model redakcyjny. Każdy blog jest inny, ale w większości ten kalendarz redakcyjny działa.

Uwzględnij trzy rzeczy w kalendarzu redakcyjnym:

 1. Informacje - 90%
 2. inspiracja
 3. wzajemne oddziaływanie

To wszystko za darmo. 4-dniowe posty w tygodniu, dwa razy dziennie oraz biuletyn podsumowujący raz w tygodniu, aby podsumować wskazówki i informacje opublikowane w ciągu tygodnia.

Co to jest długa treść i dlaczego to działa?

Długa treść jest trendem, który jest bardzo dobrze odbierany na blogach. Długie treści można opisać jako „mięsiste”. Chociaż typowa treść przyjazna dla wiadomości obejmuje artykuły zawierające 500–800 słów, treść różni się długą formą. Średnia zawartość typowego blogera wynosiła około 1000 słów lub mniej. Artykuły koncentrowały się głównie na SEO, w tym na optymalizacji słów kluczowych. Jedyny problem z tą strategią? Blogerzy widzieli dużą liczbę wyszukiwań, ale niewiele opinii, bezpośrednich zapytań lub wyszukiwań marki, a wskaźniki zaangażowania użytkowników - takie jak współczynnik odrzuceń i czas spędzony w witrynie - były dość niskie.

Długa treść jest nie tylko nagradzana przez wyszukiwarki, ale jest również bardzo popularna wśród czytelników. Tworząc dłuższe, bardziej szczegółowe treści, które zapewniają ogromną wartość dla odbiorców, blogerzy & # 39; Strategia treści odniosła sukces dzięki ulepszonym wskaźnikom zaangażowania.

Idealny rozmiar dla treści blogu

Na podstawie danych statystycznych czytanie idealnego posta na blogu zajmuje siedem minut i obejmuje około 1600 słów. Nie jest to łatwa lektura, ale warto poświęcić dodatkowy czas i inwestycję, ponieważ niektórzy redaktorzy blogów podają, że średni czas spędzany na stronie z długimi treściami zwiększył się ponad trzykrotnie!

Pomysły na dodatkowe treści

Ważne są konkursy (z nagrodą) i głosowanie (lub dyskusje). Społeczność i zaangażowanie są kluczem. Ważne jest wszystko, co możesz skłonić czytelnika do zrobienia na swojej stronie. Po drugie, dużo uczysz się o swoich czytelnikach. Pod koniec miesiąca miesięczna ankieta z dodatkowym wkładem do odzyskania danych jest pomocna dla czytelników. Ponadto inne blogi postrzegają Twoje treści jako dobre dane badawcze, z którymi chcą się połączyć.

Fora - choć trochę przestarzałe, interesujące dla czytelników. Czytelnicy mogą prowadzić dyskusje i prezentować własne pomysły. Fora są łatwe do skonfigurowania, a w większości przypadków dostawca usług hostingowych oferuje bezpłatne narzędzie, które jest łatwe w użyciu.

Wtyczki funkcjonalne

Gdy treść rośnie w długiej formie, użytkownik przewija w dół, aby przeczytać cały artykuł. W większości przypadków powoduje to przewijanie w górę lub tymczasowe ukrywanie elementów paska bocznego. Możliwość utrzymywania widoczności i trwałości niektórych najważniejszych elementów paska bocznego to świetne rozwiązanie, które można dodać do istniejącego bloga.

 • Ruchomy pasek boczny
 • kasetony
 • Przestań boksować na żywo
 • Wyświetlany jest koniec skrzynek pocztowych
 • Co powinien zobaczyć użytkownik, gdy dotrze na dół strony? Jeśli możesz dostarczyć coś jeszcze, możesz zwiększyć liczbę odsłon lub subskrybentów biuletynu.

Skąd biorę te wtyczki?

Większość tych wtyczek jest dostępna na WordPress.com. Jeśli szukasz bardziej specjalistycznej wtyczki do profesjonalnego blogowania, możesz dołączyć do problogger.com. Jeśli zostaniesz członkiem problogger.com/download-center, znajdziesz wszystkie wtyczki opracowane dla profesjonalnych blogów.

Wtyczki Bloggera obejmują:

 • Facebook śledzenia
 • Sticky Top Bar Messenger,
 • Wtyczka Flicker do zasysania zdjęć na blogu
 • EasyDigitalDownloads - Zarządzaj całą sprzedażą eBooków w WordPress
 • Kalendarz redakcyjny WordPress - pomaga wizualizować wszystkie zaplanowane posty, a także przeciągać i upuszczać je, aby zmienić datę publikacji

Zarabiaj na swojej stronie

Istnieje niezliczona ilość sposobów zarabiania na swoich treściach. Jeśli jesteś ograniczony do kilku i nie możesz spędzić zbyt wiele czasu na testowaniu wszystkich dostępnych opcji monetyzacji, możesz ograniczyć swoją energię do eBooków i linków partnerskich.

monetyzacja e-booków

Książki elektroniczne są dochodowym źródłem dochodu. Jeśli opublikujesz 4-5 eBooków rocznie, będziesz miał niezły dochód przez lata. Pisanie i publikowanie eBooków to kompletna strategia opisana w innym artykule. Potrzebnych jest tyle informacji, aby w pełni wyjaśnić tę strategię monetyzacji.

Więcej pomysłów na monetyzację

Kampanie partnerskie, takie jak linki Amazon, również zapewniają dobry dochód. Biuletyn i banery reklamowe mogą również przynosić zyski jako wydawcy. Dobry, staroświecki Google AdSense może być opłacalny dla blogera, jeśli postawisz sobie ogólny cel. Trudno pokonać w sprzedaży bezpośredniej. Podobnie jak w przypadku każdej monetyzacji, bądź cierpliwy, wytrwały i używaj tylko oryginalnych treści wysokiej jakości.

Hosting blogów

Podczas gdy większość blogerów korzysta z WordPress, niektórzy blogerzy nadal korzystają z b2evolution lub innych narzędzi blogowych. W większości przypadków wszyscy dostawcy hostingu oferują WordPress za darmo. Może być konieczne pytanie, czy potrzebujesz niedrogiego hosta internetowego, czy partnera specjalizującego się w WordPress z obsługą wtyczek lub pomocą migracyjną. Każdy blog jest inny, a rodzaj hostingu, z którego korzystasz, należy do właściciela firmy. Zbuduj markę, z którą reklamodawcy chcą się zmagać. Jeśli masz naprawdę dobre tematy, możesz zarabiać na życie swoim blogiem.