Reklama

Ucz się przemówień publicznych od swojego pastora - ocenianie kazań do wystąpień publicznych

By 13 marca 2020 No Comments
seo" data-max-rows="2">

Czy kiedykolwiek myślałeś o publicznym przemówieniu na temat swojego pastora? Pomyśl o tym. Twój pastor ma obowiązek przygotowywania wiadomości tydzień po tygodniu. Jego opanowanie stylu informacji i prezentacji wpływa na wiele czynników, w szczególności na wzrost duchowy stada. Ten artykuł zawiera kilka pytań, które możesz wykorzystać do oceny kazań do wystąpień publicznych. Używaj ich, aby podnosić świadomość i doskonalić swoje umiejętności.

Pytania

  • Czy mówca przedstawił się?

Każda prezentacja, niezależnie od postawy, musi mieć cel, co zostało określone we wstępie. To jak pisanie listu. Nie chowacie powodu, dla którego zapisaliście w trzecim akapicie. Podobnie na początku kazania doświadczony pastor wyjaśni ci swój temat, rozum i podstawowe pismo. W przeciwnym razie jesteś zagubiony i zastanawiasz się, o co chodzi.

  • W jaki sposób głośnik zwrócił na siebie uwagę?

Mówcy używają różnych technik, aby zwrócić uwagę publiczności. Niektóre zawierają głębokie stwierdzenie, cytowanie statystyk, zadawanie pytań, wyświetlanie niezwykłego lub stymulującego obrazu, kołysanie głosu itp. Wręcz przeciwnie, kazanie nie jest inne. Pastorzy robią lub mówią rzeczy, aby zwrócić twoją uwagę. W rezultacie wyostrzasz ostrość.

  • Czy mówca podał znaczenie kazania?

Na przykład, dlaczego kazanie o miłości do bliźniego jest ważne? Jak to na ciebie wpływa? Jak ci to pomoże? Co jeśli go nie słyszysz? Wiedzieć, dlaczego robi różnicę.

  • Jakie ilustracje, materiały informacyjne lub pomoce wizualne zostały użyte?

Obraz jest wart tysiąca słów. Dlatego dobry głośnik używa pomocy wizualnych do podkreślenia ważnych punktów, zwłaszcza gdy technologia eksploduje. Opowiadanie jest również skuteczne. Doświadczony mówca umieści w wiadomości historie o swoim życiu.

  • Czy ciało kazania poparło wprowadzenie?

Podobnie jak w eseju prezentacja składa się z trzech części - wstępu, tekstu i wniosku. Kazanie zawiera informacje wspierające mowę otwierającą. Jeśli ta część jest słaba, prezentacja cierpi.

  • Jakie punkty wspomniano we wniosku?

Każda prezentacja ma swój koniec. Zadaj sobie pytanie, czy pastor streścił kluczowe punkty podczas ukończenia studiów? Jeśli tak, powinieneś być w stanie je wymienić.

  • Czy mówca utrzymywał kontakt wzrokowy?

Bez względu na tytuł mówcy ważne jest nawiązanie kontaktu wzrokowego z publicznością. Mówca, który odwraca wzrok, wywołuje dyskomfort. Czy osoba coś ukrywa? Czy osoba jest godna zaufania? Wiarygodne?

  • Czy kazanie było pouczające?

Oczekuje się, że pastor będzie wiedział o Biblii. Tak więc częścią jego roli jest nauczanie Słowa. Za każdym razem, gdy on lub ona stoi na kazaniu, aby głosić, powinieneś się czegoś nauczyć.

  • Czy wiadomość przekonała cię do działania?

Wreszcie przesłanie pastora powinno przekonać cię do działania. Czy ktoś dołącza po otrzymaniu zaproszenia do dołączenia do kościoła? Czy ludzie są zainspirowani do czytania Biblii? Czy więcej osób aktywnie daje lub służy? Czy Kościół doświadcza szybkiego wzrostu lub wzrostu? Co najważniejsze, czy dokonujesz zmian w życiu, słuchając kazań?