Motoryzacja

Rozwiązania konstrukcyjne do rozbudowy magazynu

By 12 marca 2020 No Comments

Przy planowaniu nowego projektu budowlanego należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Przestoje, koszty, zakłócenia, wartość i wiele innych rzeczy to tylko wiele czynników decydujących. Często czynniki te wydają się przytłaczające i stanowią rzekomo prosty dodatek do skomplikowanego procesu.

Ważne jest, aby zacząć od „dlaczego” projektu. Załóżmy, że masz duży magazyn. Około dwie trzecie powierzchni magazynowej jest wykorzystywane jako powierzchnia produkcyjna, a druga trzecia jest obecnie wykorzystywana tylko do niewielkiej części, która służy jako magazyn. Potrzebujesz przestrzeni biurowej do administracji i nie chcesz szukać nowego budynku do tego celu. Ponadto chcesz zachować trochę tej przestrzeni, ale chcesz, aby wszystko wyglądało na uporządkowane i czyste.

Jeśli przejrzysz tę listę powyższych problemów, proces ten może być uciążliwy i nadal wymaga kreatywnego rozwiązania. W takiej sytuacji budowa staje się również wyzwaniem, ponieważ może potencjalnie utrudnić funkcjonowanie obiektu. Zatrzymanie produkcji podczas budowy może być niezwykle kosztowne i może zakłócić działanie systemu.

Przez większość czasu projekt budowlany tej wielkości wymagałby wejścia wielu osób i materiałów budowlanych do obiektu. Proces ten może być bardzo uciążliwy, a nawet wymagać eksmisji pracowników. Prowadzi to często do zmniejszenia produkcji i morale.

Istnieje łatwiejsze rozwiązanie dla nowego popularnego projektu zwanego budową modułową. Cała produkcja odbywa się dzięki zoptymalizowanym praktykom budowlanym w zewnętrznym obiekcie. Oznacza to, że gotowy produkt nie jest narażony na opóźnienia pogodowe, robocze lub materiałowe. Ponieważ cały „budynek” odbywa się w jednej fabryce, część, która musi zostać zainstalowana na miejscu, dzieje się bardzo szybko. Wykwalifikowany zespół instalacyjny często może zakończyć ten proces w ciągu kilku godzin lub dni bez zakłócania pracy fabryki.

W powyższym przykładzie struktura modułowa może zaoferować świetne rozwiązanie. Dzięki antresoli możesz wykorzystać dodatkowe miejsce, budując w górę. Biura i inne obszary administracyjne można budować modułowo nad antresolą. Pod antresolą jest jeszcze wystarczająco dużo miejsca do przechowywania dla fabryki.

Tak, budowanie może czasem sprawiać ból głowy, ale nie musi tak być. Modułowa struktura jest niedrogim i dyskretnym sposobem szybkiego wykonywania projektów bez zatrzymywania produkcji.