Motoryzacja

Przyjazne dla środowiska materiały budowlane

By 12 marca 2020 No Comments

Stosowanie przyjaznych dla środowiska materiałów budowlanych staje się obecnie coraz bardziej popularne. Częściowo z powodu głośniejszych wymagań dotyczących zrównoważonego życia; a szczególnie ze względu na pilną potrzebę poprawy zdrowia ziemi. Przyspieszenie problemów środowiskowych, takich jak niedobór zasobów i zmiany klimatu, jest ściśle związane z branżą nieruchomości - szczególnie w przypadku nowych budynków.

Kupując nowy dom, możesz już myśleć o zakupie domu bardziej przyjaznego dla środowiska. Oto niektóre materiały budowlane, które zaprzyjaźniają się z naturą i zasługują na Twoją uwagę na możliwy wybór domu, który kupisz.

Wapno

Materiał ten był używany w budynkach od czasów starożytnych, które prawdopodobnie zostały zbudowane około 5000 lat temu. Dowody wskazują na jego zastosowanie ze względu na jego elastyczne, trwałe i wodoodporne właściwości. W przeciwieństwie do nowoczesnych powłok wapno w swoim pierwotnym stanie, a mianowicie węglan wapnia, może uwalniać wilgoć z powierzchni - zamiast ją uwięzić. Materiał ten został odkryty przez inżynierów lądowych i jest obecnie wykorzystywany jako jeden z materiałów przyjaznych dla środowiska w budynkach z piaskiem w szklarniach.

Cob lub błoto

Czy czytałeś kiedyś książki historyczne z rozdziałami dotyczącymi domów z gliny lub gliny? Domy te nazywane są domami kolbowymi. Wiele z nich znajduje się w Azji oraz w niektórych częściach Afryki i Europy. Cob użył ziemi, wody i słomy na bazie gliny - zmieszał je do pożądanej grubości i zebrał je w kamienny fundament, aby je umieścić. Nowoczesny budynek został zainspirowany tym i zasadniczo wykorzystuje te same materiały i zasady. W przypadku chleba błotnego tłok może być do 300 do 500 mm grubszy. Gruz, worki ziemne i ubijaki mogą być wykorzystane jako tanie fundamenty.

Len i konopie

Materiały te są uważane za naturalne alternatywy dla drogich materiałów izolacyjnych, takich jak włókno szklane, wełna mineralna i wiele folii. Len i konopie to naturalne włókna roślinne, które są udostępniane przemysłowi budowlanemu w nietoperzach i rolkach. Te włókna roślinne zawierają borany, które mają właściwości grzybów i szkodników, a także właściwości ognioodporne. Dodaje się skrobię, aby związać je ze sobą. Przyjazna dla środowiska właściwość tych materiałów wynika z ich niskiej energii.

To tylko kilka przyjaznych dla środowiska materiałów, które powinieneś wziąć pod uwagę w swoim nowym Bauhaus. W sprawie innych przyjaznych dla środowiska materiałów budowlanych możesz porozmawiać z lokalnym agentem nieruchomości, który ma najbardziej aktualne informacje na temat przyjaznego dla środowiska budownictwa i nieruchomości.