Przemysł

Jak pokonać problemy z odpływem zlewu

By 12 marca 2020 No Comments

Problemy z drenażem umywalek, takie jak wycieki, gromadzenie się wody, powolny przepływ wody lub wzrost pleśni oraz nieprzyjemne zapachy mogą być katastrofą dla Twojego domu. Jeśli te problemy nie zostaną rozwiązane, mogą spowodować przepełnienie. Poniżej znajdują się trzy najczęstsze problemy z odpływem zlewu i sposoby ich rozwiązania.

1. Woda płynie powoli lub wcale.

Ten problem jest spowodowany zatkaniem odpływu. Zaparcia występują, gdy odpływ zlewu jest zablokowany przez ciała obce (takie jak włosy lub cząsteczki jedzenia), które uniemożliwiają przepływ wody. Aby rozwiązać ten problem, można użyć gumowego tłoka do usunięcia ciał obcych. Napełnij zlew wodą, aby głowica tłoka przylegała do otworu odpływu zlewu. Jeśli masz podwójny zlew, zamknij drugi otwór spustowy wilgotną szmatką, aby skoncentrować nacisk na zablokowany odpływ. Trzymając tłok na dnie zlewu, nurkuj do środka i na zewnątrz, aż odpływ nie będzie już zablokowany. Następnie wlej trochę wrzącej wody do otworu spustowego, aby usunąć pozostałości.

2. Wokół zlewu znajduje się wyciek.

Przede wszystkim musisz dowiedzieć się, skąd pochodzi wyciek. Dokładnie sprawdź wszystkie części zlewu. Po znalezieniu przyczyny problemu można odpowiednio naprawić wyciek. Na przykład, jeśli występuje w rurze spustowej, najpierw należy dokręcić nakrętki łączące rury. Jedną z najczęstszych przyczyn wycieków są luźne połączenia. Jeśli jednak dokręciłeś nakrętki, ale wyciek nie ustaje, sprawdź rurę pod kątem uszkodzeń. W niektórych przypadkach wyciek może być również spowodowany przez uszkodzony lub zardzewiały kosz spustowy. W razie potrzeby wymień odpowiednio uszkodzoną rurkę lub kosz.

3. Pleśń lub pleśń, a następnie nieprzyjemne zapachy.

Niepożądane zapachy, pleśń i pleśń są również częstym, ale irytującym problemem. Odpady lub zużyta woda zwykle zawierają bakterie, które powodują pleśń i pleśń, nieprzyjemne zapachy i pozostałości. Do czyszczenia upartych pleśni lub pleśni można użyć dostępnych w handlu środków czyszczących, które można łatwo znaleźć w lokalnym supermarkecie. Alternatywnie możesz użyć podstawowych składników kuchennych, które możesz mieć już w domu. Wlej pół szklanki sody oczyszczonej, a następnie pół szklanki octu i pół szklanki soku z cytryny do otworu spustowego i przepłucz mieszaninę wrzącą wodą.