Motoryzacja

Inspekcje nowego budynku

By 12 marca 2020 No Comments

Zbudowanie nowego domu na zamówienie może być ekscytującym doświadczeniem. Jednak przejście przez ten proces może być długim i czasem trudnym zadaniem. Ludzie, którzy zbudowali nowy dom, często polegają tylko na swoim budowniczym, który poprowadzi ich przez budowę. Niestety może nie być najlepszą osobą, która doradzi ci w sprawie twojego projektu.

Rozważ następujące kwestie:

Budowniczowie i wielu wykonawców nie są licencjonowanymi specjalistami
Brak licencji oznacza brak formalnego szkolenia lub stażu, brak szkolenia i minimalną odpowiedzialność

Inspektorzy miejscy sprawdzają zgodność kodu, a nie jakość

Kody nie obejmują wszystkich aspektów procesu budowy

Są to fakty, o których nie wie większość ludzi, którzy budują nowe domy lub pracują przy istniejących domach. Ale kto może znaleźć nabywcę nowego domu budowlanego, który obiektywnie i kompetentnie monitoruje cały projekt budowlany i dostarcza kompetentnych, obiektywnych informacji na temat technik i materiałów budowlanych? Niezależny, licencjonowany, profesjonalny inspektor domowy.

Najczęściej inspektorzy są przyprowadzani po tym, jak nowy właściciel domu miał problemy z domem, często przez wiele miesięcy, a nawet lat po budowie. Nabywcy nowych budynków prawie nigdy nie biorą pod uwagę wynajmu inspektora podczas budowy domu.

Jeśli pojawią się problemy, a właściciel domu zostanie poproszony o nowe kontrole budynków, należy wymienić następujące powody, dla których nie skorzystał z pomocy niezależnego inspektora domu:

Lokalny pracownik budowlany sprawdza dom

Jak wspomniano wcześniej, inspektorzy zwracają uwagę na zgodność kodu, a nie na jakość. Są na krótko w domu na różnych etapach budowy. Tęsknisz za rzeczami? Tak i nie, zwykle nie ponoszą odpowiedzialności za swoje błędy. Są również pracownikami miejskimi i nie ponoszą bezpośredniej odpowiedzialności przed osobami, które kupią dom. Innymi słowy, nie będą kontaktować się z kupującym, jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy. Po prostu instruują klienta, aby naprawił problemy i przeniósł się do następnego domu.

Koszty

Zawsze chodzi o pieniądze i nie bez powodu. Koszt budowy nowego domu może szybko wzrosnąć. Kupujący często chcą aktualizacji, a to zwiększa koszty. Zatrudnienie niezależnego inspektora może zatem być trudnym uzasadnieniem. W końcu uważają, że urzędnik budynku miasta sprawdza dom.

Budowniczy ma dobrą reputację

Lubi, ale skąd wiesz? Wiele osób nie szuka informacji o konstruktorze przed przystąpieniem do budowy domu. Może to być jeszcze bardziej prawdziwe, jeśli kupisz dom za pośrednictwem strony trzeciej, takiej jak Realtor. Zdobądź referencje i sprawdź je przed podpisaniem umowy.

Ważne jest również, aby dokładnie zrozumieć, co budowniczowie & # 39; Zrobić Zwykle jest osobą, która zarządza całym procesem budowy. Musi zatrudnić i koordynować wielu podwykonawców, aby zainstalować dużą liczbę elementów składających się na dom. Może to być przytłaczające zadanie tylko dla jednego domu, ale efektywne zarządzanie wieloma domami jednocześnie może być prawie niemożliwe.

To jest nowy dom. nic nie powinno być złe (najprawdopodobniej największe nieporozumienie na temat nowych domów)

Jeśli kiedykolwiek kupiłeś przedmiot, zabrałeś go do domu i pękł przy pierwszym użyciu, absurdalność tego stwierdzenia powinna być oczywista. Niemniej jednak wiele osób, które zbudowały dom, sądzi, że nie będzie problemów, ponieważ jest nowy i ma roczną gwarancję producenta.

Dom to złożona konstrukcja z wieloma różnymi systemami, z których wszystkie muszą funkcjonować poprawnie i harmonijnie. Jest budowany przez wiele różnych osób w ciągu kilku miesięcy. Z pewnością pojawią się problemy i przeważnie są one drobne lub kosmetyczne. Ale czasami zdarzają się duże problemy, które mogą sprawić, że dom stanie się niezdatny do zamieszkania lub, w skrajnych przypadkach, niezdatny do zamieszkania.

Nie wiedziałem, że można zatrudnić zewnętrznego inspektora

Jeśli zapłacisz setki tysięcy dolarów na budowę domu, z pewnością masz prawo do tego, aby wszyscy, których wybierzesz, monitorowali proces. Jeśli napotkasz opór, aby skonsultować się z zewnętrznym inspektorem, powinna to być czerwona flaga, że ​​coś może być nie tak.

Ale dlaczego ważne jest zatrudnienie niezależnego inspektora, który zajmie się projektem?

Po prostu kontrola jakości. Jeśli firma budowlana odpowiedzialna za budowę domu wie, że klient wynajął niezależnego, kompetentnego inspektora do nadzorowania budowy, jest bardzo prawdopodobne, że będzie bardziej ostrożny z jakością swojej pracy. Wpływ psychologiczny może być równie wpływowy, jak faktyczne egzaminy fizyczne.

Inspektorzy domów i budowniczowie domów mają podobną wiedzę na temat budowania domów. Inspektorzy mieszkaniowi to jednak formalnie wyszkolone osoby posiadające licencję, dlatego też muszą przejść specjalne szkolenie w celu przedłużenia licencji. Konstruktorzy nie są licencjonowani, tylko zarejestrowani, dlatego nie muszą być oficjalnie szkoleni ani podejmować dalszego szkolenia. Musisz tylko uiścić roczną opłatę, aby być zarejestrowanym i prowadzić działalność.

Dotyczy to również większości wykonawców, którzy pracują nad nowym lub istniejącym domem. Termin „wykonawca remontu domu” jest terminem zbiorowym dla firm, które wykonują wszelkiego rodzaju prace remontowe w domach. Na przykład do tej kategorii zaliczają się stolarze, którzy obramowują dom, podobnie jak dekarze, budowniczowie fundamentów, rockers, monterzy podłogi i wiele innych indywidualnych firm zaangażowanych w budowę domu.

Innym ważnym aspektem doświadczenia inspektora domu jest rozważenie wszystkich typów i grup wiekowych domów. Widzą skutki złych praktyk budowlanych i lepiej niż ktokolwiek rozumieją konsekwencje gorszego przetwarzania. Jest to ważna i wyjątkowa perspektywa, której żaden inny zawód nie może twierdzić.

Wreszcie zatrudniony, niezależny inspektor domu pracuje dla Ciebie i podlega bezpośrednio Tobie. Jest twoim prawnikiem i może być nieoceniony przy budowie nowego domu.

Przed zakupem nowego domu grupy konsumentów zalecają ochronę Twoich praw, wykonując następujące czynności:

  • Przed podpisaniem umów dokładnie skonsultuj się z konstruktorem.
  • Rozważ zatrudnienie prawnika ds. Nieruchomości w celu negocjacji umowy. Nie ma lepszego czasu na negocjacje niż przed zakupem.
  • Aby chronić swoje prawo do złożenia skargi, musisz spełnić wszystkie wymogi wiążącego arbitrażu.
  • Zapytaj o nazwiska podwykonawców, którzy budują Twój dom. Sprawdź swoją pracę przed zakupem.
  • Zatrudnij profesjonalnego inspektora, który sprawdzi Twój dom podczas budowy. Wskaż wady, które można usunąć przed wprowadzeniem się.
  • Dokładnie przedyskutuj gwarancję z producentem. Napisz wszystko na piśmie.
  • Pozostaw ślad papieru. Wyślij całą korespondencję do klienta listem poleconym.