Przemysł

Dowiedz się, dlaczego nietoperze są korzystne dla ludzi

By 13 marca 2020 No Comments

Nietoperze mogą wyglądać przerażająco i mieć złą reputację dzięki horrorom i opowieściom, a także dlatego, że mogą być uciążliwe dla właścicieli nieruchomości. Ale prawda jest taka, że ​​nietoperze są przyjaciółmi nas ludzi i zachowują pewne cechy i zachowania, z których społeczeństwo czerpało korzyści przez tysiące lat. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o cudownych właściwościach i cechach nietoperzy, a także o przysługach, jakie wyrządzają ludziom.

Nietoperze służą pożytecznemu celowi

Jednym z najbardziej pomocnych aspektów nietoperzy jest ich rola w zwalczaniu owadów. Jako naturalnie nocne drapieżniki, mikrobatery jedzą głównie owady jako pokarm. Tylko jednego wieczora jeden nietoperz może zabrać ponad tysiąc owadów na godzinę! A kolonie zawierają tysiące nietoperzy! Utrzymują równowagę w naturze, polując i karmiąc komary, muchy, komary i inne. Wiele z tych owadów niszczy ogrody i rośliny, podczas gdy wiele innych to zwykłe niedogodności dla ludzi i naszych właściwości. Nietoperze pomagają kontrolować populację owadów, utrzymują kempingi, parki, podwórka i są bardziej wolne od owadów.

Kolejną cenną cechą nietoperzy jest to, co przychodzi po okresie karmienia. Mówimy o odchodach nietoperzy! Guano, naukowy termin eliminacji nietoperzy, jest wszechstronnym i szeroko rozpowszechnionym nawozem na całym świecie. Guano to nie tylko fantastyczny naturalny nawóz, ale także naturalny środek grzybobójczy do gleby. Zachowuje pewne właściwości, które przyspieszają rozkład i działają jako aktywator gleby. W przeszłości obornik nietoperzy był zaskakująco wykorzystywany do produkcji materiałów wybuchowych ze względu na naturalną zawartość azotu!

Oprócz doskonałych umiejętności zwalczania owadów i bogatego w składniki odżywcze obornika, nietoperze są wyjątkowymi zapylaczami. Megabaty żywią się głównie nektarem kwiatów i roślin, a część pyłku rośliny zatrzymuje się po każdej wizycie. Rozrzucają ten pyłek ciałami, gdy przechodzą z jednej rośliny do drugiej. Jest to bardzo korzystne dla ekosystemu i równowagi przyrody.

Biorąc pod uwagę niedawny i niefortunny spadek liczebności niektórych populacji nietoperzy, rolnicy nie mają innego wyboru, jak stosować pestycydy do swoich zagrożonych roślin i ogrodów. Bez nietoperzy tysiące szkodników wielkości komarów, upraw i ogrodów nie są już tak chronione, jak kiedyś. W żadnym wypadku nikt nie powinien łapać, ranić ani zabijać nietoperzy, nawet jeśli uważa, że ​​jest chory lub wściekły. Aby uzyskać bezpieczne i humanitarne procedury ekstrakcji nietoperzy, zawsze należy skontaktować się z rządową firmą zajmującą się kontrolą zwierząt lub lokalną służbą usuwania nietoperzy.