Przemysł

Czym jest pop-up system odpływowy do zlewu lub umywalki i czym różni się od innych systemów?

By 12 marca 2020 No Comments

Termin „odpady” jest używany w branży sanitarnej. odnosi się do rury przymocowanej do dna zlewu, umywalki lub urządzenia sanitarnego (takiego jak toaleta lub bidet). Ta rura jest wykonana z metalu i umożliwia przepływ ścieków przez syfon, a następnie do odpływu, a jednocześnie stanowi barierę przed możliwymi zatorami.

Wierzchołek odpadów nazywa się kołnierzem lub kołnierzem. To metalowa część widoczna w otworze. Powierzchnia kołnierza zwykle odpowiada powierzchni kranów umywalek.

Odpady są wytwarzane w standardowych rozmiarach, aby pasowały do ​​dowolnego otworu na odpady w basenie i zwykle są dostarczane z określonym rodzajem korka, korka lub grilla. Umywalki mają zazwyczaj średnicę odpadów 32 mm (1,25 "), podczas gdy wanny, prysznice i zlewy kuchenne mają zwykle średnicę 40 mm (1,5").

Istnieje wiele różnych rodzajów odpadów do zlewów i umywalek. Odpady pop-up są tylko jednym rodzajem.

Odpady pop-up

Wyskakujące odpady lub zespół odnoszą się do rodzaju połączenia rurowego, które łączy zlew, umywalkę lub bidet z rurą odpływową z odwiertu. Zawierają wtyczkę lub wtyczkę obsługiwaną za pomocą elementu sterującego. Odpady wyskakujące można również znaleźć w innych wyrobach sanitarnych.

Pop-up drop control to zazwyczaj dźwignia, którą ciągniesz lub pokrętło, które obracasz. Często znajduje się za urządzeniem kranowym lub na kranu lub może być przymocowany do przelewu, który zwykle znajduje się poniżej kranu w misce. Aby obsługiwać blokadę wyskakującą, dźwignia jest pociągana do góry, aby zamknąć korek i dociskana, aby otworzyć, lub pokrętło jest obracane w jednym kierunku, aby otworzyć, a drugim, aby zamknąć.

Inne systemy odpadów

Odpady korków i łańcuchów to tradycyjny rodzaj odpadów, w których korki są przymocowane do łańcucha, które można wykorzystać do zablokowania otworu korka.

Odpady po kliknięciu mają korek, który można obsługiwać przez naciśnięcie. Naciśnij raz, aby go zamknąć, a następnie ponownie, aby go otworzyć. Dlatego nie ma osobnej kontroli, takiej jak wyskakujące okienka. Ta kropla może być również określana jako kropla przycisku, kropla kliknięcia lub wtyczka sprężynowa.

Odpady typu flip-top mają prostą konstrukcję i tarczowy korek, który można obracać, aby otworzyć lub zamknąć otwór korka.

Uwięzione odpady mają ogranicznik, który znajduje się na słupie i pozostaje w otworze. Podnosi się, aby otworzyć, lub dociska, aby zamknąć. Ten rodzaj odpadów jest dość powszechny w publicznych łazienkach, ponieważ wtyczki nie można wyjąć.

Odpady z sit koszowych są powszechne w zlewach kuchennych, ponieważ mają sito, które zapobiega blokowaniu odpływu zlewu przez żywność i inne odpady, zbierając je, zanim będą mogły przejść przez odpady. Ogranicznik kosza w tych odpadach może być obsługiwany w podobny sposób jak odpady na zawiasach, z kontrolą podnoszenia i opuszczania, lub może być po prostu wyciągany i wyciągany.

Często płukać wcierane odpady w prysznicach lub umywalkach, gdzie ścieki muszą stale spływać, ponieważ odpady te nie mieszczą się w korku ani korku.

Odpady szczelinowe czy odpady nieoświetlone?

Większość odpadów będzie dostępna zarówno w postaci szczelinowej, jak i nieoświetlonej. Rodzaj potrzebnych odpadów zależy od tego, czy w puli występuje przepełnienie, czy nie. Przelew zlewu wspomaga drenaż, ponieważ powietrze dostaje się do odpływu, gdy zlew jest pełny. Umywalka bez przelewu działa jak próżnia, gdy jest pełna i działa wolniej. Więc jeśli masz wbudowane przepełnienie, upewnij się, że działa poprawnie. Większość zlewów ma wbudowany przelew. Wymagają one odpadów szczelinowych. Jest tak, że gdy woda przepływa przez przelew, może przepływać przez otwory do odpływu. Ważne jest, aby szczeliny odpadów pokrywały się z przelewem, aby woda mogła przepływać wydajnie. Odpady bez szczelin nie mają otworów i powinny być instalowane tylko w systemach bez przelewu.