Zdrowie

Anatomia pompy wirowej

By 13 marca 2020 No Comments

Pompy Whirlpool mają kluczowe znaczenie w każdym spa. Pompy te są podstawą do napełniania spa czystą, świeżą i gazowaną wodą. Dlatego bardzo ważne jest, abyś otrzymał pompę wysokiej jakości. Aby zrozumieć, która pompa najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, możesz chcieć wiedzieć, jak działa pompa.

Pompa wirowa składa się z dwóch części. Jednym z nich jest sekcja mokra. To ma wirnik. Wirnik odpowiada za ruch wody. Druga część to sekcja sucha. Ma to przewody elektryczne i silnik napędzający wirnik. Sekcje sucha i mokra współdziałają w celu wydobycia wody.

Aby więc uzyskać dobrą pompę, należy zmaksymalizować wydajność obu części. Możesz nie być w stanie zrobić wiele przeciwko mokrej części. Możesz jednak kontrolować moc zużywaną do pobierania wody, kupując mocniejszą pompę. Pompa o wyższej wydajności będzie cię kosztować więcej - więc upewnij się, że rozumiesz, ile siły potrzebujesz, aby wciągnąć do wody. Zależy to od dwóch czynników - ogólnego ciśnienia wody w Twojej okolicy i wielkości wanny z hydromasażem, którą chcesz napełnić. Wybierz mocniejszą pompę spa, jeśli masz większe spa lub jeśli ciśnienie wody w pobliżu jest stosunkowo niskie. Pompy 3-PS i 4,5-PS są dostępne dla linii zasilania 115 V i 230 V.

Teraz, gdy rozumiesz, jak działa pompa ciepła i co ją wyróżnia, możesz lepiej wybrać pompę odpowiednią dla siebie. Słowo ostrzeżenia - żadna pompa wirowa nie jest trwała. Więc kupując pierwszą pompę lub wymieniając starą, wybierz najlepszą markę, aby cieszyć się najłatwiejszą własnością.